Ирак – конференција | Вести | DW | 30.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак – конференција

Американската министерка за надворешни работи, Кондолиза Рајс, смета дека е можно да дојде до разговор со иранскиот колега Манушер Мотаки на маргините на планираната конференција за Ирак. Меѓународната конференција за Ирак, инаку, треба да се одржи во четврток и петок во Шарм ел Шеик во Египет. На конференцијата треба да стане збор пред се за простување на долговите, за помошта за обнова на земјата и за безбедносни прашања.