Ирак – експлозии | Вести | DW | 24.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак – експлозии

Во самоубиствен напад извршен врз американските трупи во Ирак загинаа најмалку деветмина американски војници, а повредени се околу 20. Атентаторот го активирал експлозивот во автомобил до еден контролен пункт во провинцијата Диџала, североисточно од Багдад.