Ирак – бунтовници | Вести | DW | 18.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ирак – бунтовници

*

Во борбите на југот од Ирак, американските трупи, според сопствени извештаи, убиле најмалку 20 бунтовници. Според истиот извор, американските војници во шиитскиот град Амара и околината, вршеле претрес на куќите во потрага по оружје што наводно се шверцува од Иран.