Инциденти во Собранието: Груевски во главна улога | Сите содржини | DW | 15.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Инциденти во Собранието: Груевски во главна улога

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не бираше начин да го спречи собранискиот спикер Талат Џафери во водењето на вчерашната седница на која се гласаше за Законот за јазици. Репертоарот се состоеше од викање, истурање вода, одземање на микрофонот и картичката, а за малку и физичка пресметка.

Гледај видео 02:23

Прочитај го и ова