Инфлацијата го осиромаши Русите | Старт | DW | 15.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Инфлацијата го осиромаши Русите

Руската рубља и натаму паѓа, а цените се зголемуваат. Инфлацијата во Русија до март би можела да се зголеми на 17 проценти. Владата најави големи кратења на буџетот.

Гледај видео 01:23
Now live
01:23 минути