Интерпелацијата за Елмази не доби поддршка | Теми на денот | DW | 15.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Интерпелацијата за Елмази не доби поддршка

Македонскиот заменик-министер за внатрешни работи, Рефет Елмази, останува на своето работно место. Парламентот со мнозинство гласови ја отфрли интерпелацијата за Елмази поднесена од страна на опозицијата

default

Рефет Елмази останува на функцијата

Седницата на парламентот беше прекинувана неколку пати.