Интервју на Макрон за ДВ/АРД | Сите содржини | DW | 10.05.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Интервју на Макрон за ДВ/АРД

Сакам Европа која е помалку бирократска и повеќе демократска, изјави меѓу другото францускиот претседател Емануел Макрон во интервјуто за ДВ/АРД.

Прочитај го и ова