Интервју Зоран Заев: Голема е горчината што нашите пријатели ни ставија блокада | Сите содржини | DW | 18.11.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Интервју Зоран Заев: Голема е горчината што нашите пријатели ни ставија блокада

Голема е горчината што нашиот најголем пријател ни стави блокада, вели во интервју за Дојче веле премиерот Зоран Заев. Тој зборува за односите со Бугарија, за пандемијата на коронавирусот, за пензиските реформи...

Прочитај го и ова