Интензивни напори за ослободување на киднапираниот Германец во Авганистан | Вести | DW | 23.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Интензивни напори за ослободување на киднапираниот Германец во Авганистан

*

По смртта на еден од двајцата киднапирани Германци во Авганистан , владата во Брлин продолжува со напорите за ослободување на вториот заложник.

„Интензивно соработуваме со авганистанските власти за да му го спасиме животот на вториот киднапиран Германец “- порача германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер.

Еден од петмината Авганистанци кој беше грабнат заедно со Германците , по ослободувањето на авганистанските власти им соопштил дека Германецот и останатите четворица авганистански заложници се живи.