Индонезија-и натаму потреси на тлото | Вести | DW | 15.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Индонезија-и натаму потреси на тлото

*

По тешкиот земјотрес во Индонезија во средата и редицата последователни потреси,од кои неколку и вчера,бројот на загинатите се зголеми на 17 луѓе.Спорд официјалниот биланс повредени се околу 90 лица.Најголемиот број жртви се на островот Суматра.Спасувачите и натаму трагаат по преживеани.Стручњаците и во иднина очекуваат нови потреси на тлото во регионот.