Има ли спас за заробените дрвја? | Старт | DW | 26.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Има ли спас за заробените дрвја?

За првпат е креирана мапа со локации од повеќе од 400 дрвја во Скопје кои се буквално осудени на смрт, бидејќи стеблата им се зацементирани #ВидиВака

Гледај видео 01:48
Now live
01:48 минути