Има ли Македонија наследник на Митко „врапчето“? | Старт | DW | 26.09.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Има ли Македонија наследник на Митко „врапчето“?

Гафовите се секојдневие во политиката- кај некои повеќе, кај други помалку. Во ерата на социјалните медиуми, сепак, тие добиваат на уште поголемо значење и „третман“ од корисниците. На Македонија никогаш не и недостасувале „гафери“, а веројатно така ќе остане и во иднина!