Имаат најмногу какао, а не јадат чоколадо | Сите содржини | DW | 11.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Имаат најмногу какао, а не јадат чоколадо

Луѓето во Брегот на Слоновата коска не се љубители на чоколадо, а притоа земјата произведува најмногу какао во светот. Како е тоа можно?

Гледај видео 00:49