Илкај Гундоган- мотор на тимот | Теми | DW | 16.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Илкај Гундоган- мотор на тимот

Многу прашина се дигна поради средбата на Илкај Гундоган и Месут Озил со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган пред Светското првенство. Гундоган сепак останува важен играч за репрезентацијата и ќе биде мотор на тимот во Русија.

Гледај видео 01:03

Прочитај го и ова