Израел-транзит на бегалци | Вести | DW | 21.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Израел-транзит на бегалци

*

Израел дозволи влез на стотина палестински бегалци од појасот на Газа преку граничниот премин Ерез и ги пренесе во Египет.Израелскиот весник Хаарец известува и дека израелскиот преммиер Ехуд Олмерт и палестинскиот претседател Махмуд Абас ќе се сретнат на разговори идната недела во Шарм ел Шеик.