Израел – ракети | Вести | DW | 25.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Израел – ракети

По најновите ракетни напади на радикално-исламистичкиот Хамас, израелскиот премиер Ехуд Олмерт и неговите советници за безбедност ги разгледуваат можните алтернативи за реакција. Се разговара за тоа дали да се преземат превентивни воени напади врз екстремистите во појасот Газа. Милиции на Хамас вчера го прекршија примирјето со Ирзаел кое траеше пет месеци.