Израел – Петеринг | Вести | DW | 30.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Израел – Петеринг

Во напорите за смирување на насилството на Блискиот исток, палестинскиот претседател Махмут Абас и израелскиот премиер Ехуд Олмерт ќе имаат средба во текот на наредната недела. Како што соопшти претседателот Абас, по разговорот со претседателот на Европскиот парламент Ханс-Герт Петеринг, средбата ќе се одржи на 7 јуни. Потрврда за терминот дојде и од израелска страна.