Израел лансира нов шпиунски сателит | Вести | DW | 11.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Израел лансира нов шпиунски сателит

*

Израелските безбедносни сили лансираа нов шпионски сателит во вселената. Како што јави израелското радио, сателитот Офек 7 треба да го набљудува пред се развојот во Иран. Сателитот го заменува неговиот претходник, кој веќе пет години е во вселената.