Израел изврши нови напади во појасот на Газа | Вести | DW | 07.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Израел изврши нови напади во појасот на Газа

Израелски воени хилихоптери испукаа ракети врз милитантни Палестинци во појасот на Газа. Причина за нападот биле “сомнителни движења” во граничната област кон Израел, соопшти армијата. Според агенциски извештаи при нападото убиен е еден Палестинец.