Израелска акција во Газа | Вести | DW | 14.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Израелска акција во Газа

*

Најмалку четворица припадници на радикално исламистичкиот Хамас загинале, а дванаесет се повредни во акција на израелската армија во појасот на Газа. Престрелката се случила во градот Кан Јунис. Израелската армија соопшти дека станува збор за акција против терористи.