Израелската армија уби палестински милитант на Западниот Брег | Вести | DW | 03.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Израелската армија уби палестински милитант на Западниот Брег

*

Израелската армија, во акција во градот Наблус на Западниот брег застрелала локален милитантен лидер на палестинското исламистичко движење Џихад. Палестинските сили за безбедност потврдија дека Раед Абу Ал Адфас бил пронајден мртов по престрелакта со израелските војници. Во акцијата е уапсен уште еден член на исламското движење, а бил повреден и еден случаен минувач