Израелската армија испука ракети во појасот на Газа | Вести | DW | 07.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Израелската армија испука ракети во појасот на Газа

Во појасот на Газа дојде до борби меѓу Израелците и Палестинците. Израелски борбени хилихоптери испукале две ракети. Повредени се најмалку тројца Палестинци. Израелската армија соопшти дека имало сомнителни движења на пограничната линија. – Израел и Палестина во ноември мината година постиганаа договор за примирје.