Изнајмете Финец за среќа | Панорама | DW | 24.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Изнајмете Финец за среќа

Во Финска живеат најсреќните луѓе на светот, вели извештај на Обединетите нации. Финците сега настојуваат своите тајни за среќа да ги поделат со светот. 

Проектот Рент-а-Фин избра осуммина тренери по среќа. Тие туристите ќе им покажуваат како се станува среќен. Еден од тренерите е Петри, а неговите совети за среќа може да ги погледнете во видеото: 

Гледај видео 01:45

Рент-А-Фин

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама