Изгаснати најголем дел од пожарите | Вести | DW | 03.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Изгаснати најголем дел од пожарите

*

Поголем дел од пожарите што во последниов период беснееја ширум Македонија се изгаснати . Моментално активни се шест пожари кои се под контрола и не претставуваат закана за населените места- соопшти денеска директорот на дирекцијата за заштита и спасување Коста Јовчевски . Првичните анализи на дирекцијата инаку укажуваат дека во јули во Македонија биле регистрирани 565 пожари на површина од околу 6 илјади хектари .