Извонредно важен самит за нуклеарна безбедност | Старт | DW | 01.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Извонредно важен самит за нуклеарна безбедност

Преку 50 шефови на држави или на влади во Вашингтон дискутираат за светските атомски ресурси. Листата од теми е долга, но самитот изгледа дека е поважен од кога било порано.

Гледај видео 02:06
Now live
02:06 минути