Извлечено девојче заглавено во машина за перење алишта | Старт | DW | 09.04.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Извлечено девојче заглавено во машина за перење алишта

Полицијата во градот Жушан во Кина доби необичен итен повик за спасување. Играјќи криенка-миженка мало девојче се беше заглавило во машина за перење алишта. Спасувачката операција траеше половина час.

Гледај видео 01:04