Извлечени четвртфиналните двојки во купот на УЕФА | Вести | DW | 16.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Извлечени четвртфиналните двојки во купот на УЕФА

Претпладнево во Глазгов Шкотска беа извлечени четврфиналните двојки во фудбалскиот куп на УЕФА. Вердер од Бремен во првиот натпревар му гостува на холандскиот АЗ Алкмар, Баер Леверкузен е домаќин на шпанска Осасуна. Во останатите дуели се среќаваат Севиља Тотенхем, Еспањол и Бенфика.