Извинете, бркав Покемон! | Сите содржини | DW | 20.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Извинете, бркав Покемон!

Додека Покемон манијата се шири низ светот, зачестуваат и „несреќните“ случаи предизвикани од невнимание или небрежност. Во Балтимор, САД еден возач заврши во полициско возило бркајќи покемони додека возел по улиците.

Гледај видео 01:03