Избрани членовите на ДИК | Теми на денот | DW | 15.04.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Избрани членовите на ДИК

Македонското собрание го избра новиот состав на Државната изборна комисија.

Парламентот во Скопје

Парламентот во Скопје

За седумте члена на новата Државна изборна комисија гласаа 80 од присутните 84 пратеници во собранието. Претседател на Државната изборна комисија е Јован Јосифовски, негов заменик е, досегашниот заменик минситер за правда, Субхи Јакупи.

Реклама