Избор на претседател во Источен Тимор | Вести | DW | 10.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Избор на претседател во Источен Тимор

По претседателските избори во Источен Тимор носителот на Нобеловата награда за мир и актуелен премер Хозе Рамос Хорта е во предност. Изборната комисија соопшти дека по пребројувањето на половината од гласачките ливчиња Хорта освоил 70 проценти гласовите. Официјалните резултати се очекуваат во петок.