Изборите во Сиера Леоне без поголеми инциденти | Вести | DW | 12.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Изборите во Сиера Леоне без поголеми инциденти

*

Без поголеми проблеми во Сиера Леоне поминаа изборите за претседател и Парламент. Гласањето помина добро, а гласовите се уште се преборојуваат, соопшти државната изборна комисија. Позитивна оценка за текот на изборите дадоа и набљудувачите од ЕУ. Се стравува само да не дојде до инциденти кога ќе бидат соопштени резултатите, изјави шефицата на делегацијата Мари Ане Ислер Бегин.