Изборите во Македонија на 5-ти јули | Теми на денот | DW | 18.04.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Изборите во Македонија на 5-ти јули

Парламентарните избори во Македонија ќе се одржат на 5-ти јули,соопшти денеска претседателот на Собранието.

Познат датумот за изборите за Парламентот

Познат датумот за изборите за Парламентот

Терминот за одржување на изборите е усогласен на средбите што претседателот на македонскиот праламент Љупчо Јордановски ги имаше вчера со претставниците на политичките партии од власта и од опозицијата.

Јордановски најави дека зиборите ќе ги распише и формално до крајот на неделава.Законскиот рок за распишување на парламентраните избори во Македонија инаку е до 24 април.

Реклама