1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Наука

Иднината се вика 5G

дв
24 февруари 2016

Петтата генерација системи за мобилна комуникација би требало да биде зрела за пазарот до 2020 година. ЗОИ во Јужна Кореја во 2018 година би требало да бидат масовен тест за 5G, стандард кој веќе годинава е една од главните теми на саемот Mobile World Congress во Барселона.

https://www.dw.com/mk/%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B0-5g/video-19070756
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски македонското Собрание

Огнени кочии

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница