Иднината се вика 5G | Сите содржини | DW | 24.02.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Иднината се вика 5G

Петтата генерација системи за мобилна комуникација би требало да биде зрела за пазарот до 2020 година. ЗОИ во Јужна Кореја во 2018 година би требало да бидат масовен тест за 5G, стандард кој веќе годинава е една од главните теми на саемот Mobile World Congress во Барселона.

Гледај видео 01:44
Now live
01:44 минути