1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Ивор Мицковски
Фотографија: Privat

Ивор Мицковски

Политички аналитичар и советник, колумнист и новинар специјализиран за надворешно-политички прашања.

Работи како политички аналитичар и советник, колумнист и новинар специјализиран за надворешно-политички прашања. Роден е на 4 Септември 1980 година.

Студира политички науки и историја во Рим, Италија. 

Новинарската кариера ја започнува во 2007 година во А1 телевизија.

Во својата кариера ќе работи и за Телма телевизија и ќе пишува за Утрински Весник, Глобус, Окно, Економија и Бизнис , а од 2018-та е редовен колумнист во Дојче Веле. 

Прескокни го блокот Повеќе написи од Ивор Мицковски

Повеќе написи од Ивор Мицковски

Покажи повеќе написи
Врати се на почетната страница