ИАЕА задоволна од посетата на Северна Кореа | Вести | DW | 29.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

ИАЕА задоволна од посетата на Северна Кореа

*

Инспекторите на меѓународната агенција за атмоска енергија изразија задоволство од посетата на Северна Кореа. Иако сеуште целосно не е запрен процесот во нуклеарната постројка Јонгбјон, инспекторите се задоволни од напредокот и соработката на властите во Пјонгјанг.