Зубков меѓу претседателските кандидати | Вести | DW | 15.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Зубков меѓу претседателските кандидати

*

Рускиот претседател Владимир Путин го внесе во игра за свој наследник новиот премиер Виктор Зубков.Тој е едне од најмалку петте можни кандидати,изјави Путин,без да наведува други имиња.Рускиот парламент вчера со големо мнозинство го избра Зубков на функцијата премиер.Тој најави стопански успеси како свој приоритет.Пред изборот,Зубков беше релативно непознат.