Зошто Русите му аплаудираат на Путин? | Старт | DW | 17.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Зошто Русите му аплаудираат на Путин?

Конфликтот околу Украина покажува дека Москва не сака да се помири со губењето на територии кои биле под нејзино влијание. Путин го означува распадот на Советскиот Сојуз како најголема геополитичка катастрофа на 20-век.

Гледај видео 02:51
Now live
02:51 минути