Зошто е Бундеслигата подобра од англиската Премиерлига? | Теми | DW | 24.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Зошто е Бундеслигата подобра од англиската Премиерлига?

Актуелниот првак Бајерн Минхен денеска во дуел со Хофенхајм ја отвора новата сезона во германската фудбалска Бундеслига. За вас одбравме неколку факти кои, според нас, ја прават Бундеслигата една од најдобрите фудбалски лиги во светот.

Гледај видео 01:12

Прочитај го и ова