Зошто евроскептиците се толку популарни? | Сите содржини | DW | 24.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Зошто евроскептиците се толку популарни?

Изборите за Европскиот парламент почнаа на 23 мај и ќе траат до недела, 26 мај. Многумина веќе сега стравуваат од конечниот исход од гласањето. Погледнете зошто евроскептицизмот е во подем и со кои се' трикови се служат десничарите за да дојдат до гласови #EUROPEO

Гледај видео 01:42

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова