Зошто доаѓа Меркел во Македонија? | Северна Македонија | DW | 08.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Зошто доаѓа Меркел во Македонија?

Референдумот е главна тема на агендата на германската канцеларка во нејзината прва официјална посета на македонскиот главен град. Анализа на Борис Георгиевски за вестите на Телма

Охрабрување за граѓаните да излезат на референдумот и да го поддржат договорот за името со Грција. Тоа е клучната порака која германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја испрати од Скопје во својата прва посета на македонскиот главен град. 
Повеќе погледнете во видеото: 

Гледај видео 03:37

Зошто доаѓа Меркел во Македонија?

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама