1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Автомобили и мобилност

Зошто Германците полагаат „тест за идиоти“?

31 мај 2018

Возачите во Германија кои ќе сторат повеќе тешки прекршоци мораат да полагаат ткн. „тест за идиоти“. Без него не може да се врати возачката дозвола. А тоа чини и време и пари.

https://www.dw.com/mk/%D0%B7%D0%BE%D1%88%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8/video-44005115
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Македонија знаме

Македонскиот руски круг

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница