„Златна палма“ за драмата за бегалците | Старт | DW | 25.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

„Златна палма“ за драмата за бегалците

„Златната палма“ на филмскиот фестивал во Кан ја освои француската драма „Дипан“ - приказна за тројца граѓани од Шри Ланка кои во Париз доаѓаат како бегалци и претставувајќи се како семејство се обидуваат да започнат нов живот.

Гледај видео 01:53
Now live
01:53 минути