Златната топка за гламурозниот Роналдо | Старт | DW | 13.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Златната топка за гламурозниот Роналдо

За најдобар фудбалер е прогласен Кристијано Роналдо, по трет пат. Во три други категории триумфираа Германците: Лев е прогласен за најдобар тренер на светот, Кеслер за најдобра фудбалерка, а Келерман за најдобар тренер во женскиот фудбал.

Гледај видео 01:31
Now live
01:31 минути