1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Зимбабве

Зимбабве или официјално Република Зимбабве е држава во јужна Африка меѓу реките Замбези и Лимпопо, а се граничи со Јужна Африка, Боцвана, Замбија и Мозамбик.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики