1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Зигмар Габриел

Тема

Зигмар Габриел, роден на 12 септември 1959 година е германски политичар, социјалдемократ, кој ги вршеше функциите министер за надворешни работи и вицеканцелар од 2013 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики