Земјотрес кај Нов Зеланд | Вести | DW | 30.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Земјотрес кај Нов Зеланд

*

Пред брегот на Нов Зеланд е регистриран земјотрес со сила од 7,4 степени според Рихтеровата скала.Епицентарот бил во близина на Окландските острови.Засега нема извештаи за евентуални штети.Претходно за земјотрес беше јавено од пацифичкиот остров Гуам.И оттаму нема информации за евентуални жртви или штети.