„Зелено“ производство на челик - со водород наместо јаглен | Теми | DW | 02.11.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

„Зелено“ производство на челик - со водород наместо јаглен

Германски производител на челик планира до 2050 година да ја намали емисијата на ЦО2 за 95%, користејќи водород како енергетско гориво наместо еколошки штетниот јаглен.

Гледај видео 01:09

Прочитај го и ова