Зголемени мерки за безбедност во Пакистан | Вести | DW | 09.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Зголемени мерки за безбедност во Пакистан

*

Еден ден пред најавеното враќање во земјата на поранешниот премиер Наваз Шариф, властите ги зголемија мерките за безбедност. Поради страв од напади, на аеродромите владее највисок степен на аларм. Според официјално непотврдени информации, спроти доаѓањето на Шариф од бегалство биле уапсени 2 илјади негови приврзеници. Шариф, по седум години бегалство, има намера да се кандидира на претстојните претседателски избори во Пакистан.