Зголемени мерките за безбедност во Њујорк | Вести | DW | 30.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Зголемени мерките за безбедност во Њујорк

*

По откривањето на двете автомобил бомби во Лондон, властите на Њујорк ги зголемија мерките за безбедност. Зголемена е безбедноста на јавните паркинзи во градот. Полицијата соопшти дека го зголемила бројот на полицајци во околината на туристичките дестинации во и околу градот.